Nakupujte varno in udobno. Kot naš uporabnik imate vpogled tudi v status naročila. Postopek je enostaven, potrebujemo le vaš elektronski naslov in nekaj podatkov.
Registracija
ALI:
Feijojo sadimo praktično celo leto (najbolj priporočljivo spomladi), saj jih navadno sadimo v lonec. Z izjemo mediteranskega podnebja, kjer jih lahko zaradi primernih zimskih temperatur sadimo na prostem. V kontinentalnem podnebju Slovenije, pa feijojo gojimo kot posodovko, saj prenašajo zmrzal le do -5°C.
Feijojo pravilno zalivamo tako, da pustimo, da se zemlja med dvemi zalivanji osuši. To preprosto preverimo s prstnim poskusom zgornje plasti zemlje. Če je feijojo stalno v vlažni prsti, se kaj hitro pojavi koreninska gniloba. Feijojo zalivamo z mehko vodo (deževnica ali postana voda).
Feijoja potrebujejo polno sončno lego (najmanj 5-6 ur sončne svetlobe dnevno).
Potrebe po svetlobi moramo upoštevati in zagotoviti tudi v zimišču, kjer jih prezimimo, sicer odvrže liste. Feijoja spomladi sicer odžene, a rastlina je oslabljena.
Feijojo je poročljivo zimovat v neogrevanem svetlem prostoru pri temperaturi 10 -15 °C. Pazimo, da ob prehodu feijoje na zimovanje, ne prihaja do velikih temperaturnih razlik med zunanjim in notranjim prostorom. Prevelike temperaturne razlike lahko, podobno kot pomanjkanje svetlobe, povzročajo odpadanje listov.
Feijoji v suhih prostorih ustreza pršenje, tudi pri tem uporabljamo mehko vodo. Stalna vlaga na listih preprečuje pojav škodljivcev, kot so pršice.
Feijojo v času vegetacije (v mesecu marcu) prenesemo na prosto, ko so povprečne temperature 10°C in več. Izberemo južno ali jugozahodno lego.
Slika 1: Prikaz sajenje feijoje v lonec
Slika 2: Prikaz sajenja feijoje na prosto
Opis je pripravila: Anica Brinc, ing. kmetijstva